Merhaba.
Bu blog benim kişisel motosiklet hikayemi, motosikletle ilgili deneyim ve düşüncelerimi anlatmaktadır.
Profesyonel bir motosiklet sürücüsü değilim, amatörce, kendi bilgim dahilinde kendime bir kişisel motosiklet arşivi hazırlamak amacıyla yola çıktım, sonrasında iş biraz dallanıp budaklandı. Ben deneyim kazandıkça blogda paylaşım ve yazılar çoğaldı.
Motosiklet insana büyük zevk veren bir taşıt, üstelik büyük şehirlerin trafik kaosuna da bireysel anlamda harika bir çözüm sunuyor. Ama aynı zamanda oldukça riskli de bir taşıt. Motosiklete her sürücü kendi kişisel risklerini ve sorumluluklarını alarak binmek durumunda. Bu sebeple benim burada anlattıklarım tamamen benim kişisel deneyimlerim olup tavsiye ve teşvik niteliği taşımamaktadır. Okurlarının bloğu bu bilinçle okuduğu ön kabulüyle yazıp çiziyorum ve sizin motosikletle yapacaklarınız sizi bağlıyor, tıpkı benimkilerin de beni bağladığı gibi. Blog sizin yapacaklarınızla ilgili sorumluluk kabul etmez, zira burası bir motosiklete başlangıç ya da eğitim mecrası değildir.
Motosiklete başlamak isteyenler için sanılandan çok eğitim merkezi var memlekette, eğitimsiz sürmeyin derim. Çok şey fark ediyor çünkü.

Yolunuz hep açık olsun.
Nice yollara.

Ç.Ö.


11 Haziran 2016 Cumartesi

motoBaBa. İzle! Takip et!

    Kısa bir süre önce ve tesadüfen Youtube'da motosikletle ilgili kanalları araştırırken rastladım motoBaBa kanalına, önce sadece tek bir eğitim videosuyla izleyip abone oldum ama neye abone olduğumun farkında değildim, sadece "adama helal olsun almış iki tane eğitmeni güzel bir fren videosu çekmiş" dedim. Bir gün boş bir vaktimde başka bir kaç videosunu da izleyince "bu adamda iş var bu kanalı izlemeli" dedim ve bir süredir baştan sona izliyorum. Gerçekten (bana göre) internette motosikletle ilgili takip edilmesi gereken mecralardan biri motoBaBa kanalı. Ben de bir motobabayım, hem motosikletçi hem baba olmayı öğreniyorum, deniyorum. Bence herkesin izlemesi lazım, bilhassa yeni başlayanların. Sözü fazla uzatmayacağım, özellikle eğitmenlerle yaptığı adeta motosiklet üstünde talkshow diyebileceğim videoları, bana göre tadından yenmez, hem eğitici hem keyifli.
    Böyle blog, kanal ve vloggerların takip edilmesi lazım kanımca, zira motoBaBa kimdir, ismi cismi nedir bilmiyorum ama güzel bir şey yapıyor motosiklet adına. Bu işe yeni başlayan ya da benim gibi hala öğrenmeye, gelişmeye çalışanlar için bu gibi mecralar hem bedavadan hem de samimi bilgi kaynakları bana göre. Youtube'da videolarının altına yazdım ama kendisine buradan da tebrik ve teşekkürlerimi iletirim.

Link şurada:
https://www.youtube.com/channel/UCbAaiHkR-wfLkuPjf4LVoRA

Bahsini ettiğim motosiklet üstünde talkshow vari videolardan biri hatta bu ilki sanırım:


Takip edin derim.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginize teşekkürler!

NEDEN SÜRÜŞ EĞİTİMİ ALMALIYIZ ?!

NEDEN SÜRÜŞ EĞİTİMİ ALMALIYIZ ?!
Fotoya tıkla yazıyı oku!

125cc ile Dünya Turu (Around the world by 125cc)

125cc ile Dünya Turu (Around the world by 125cc)
Fotoya tıkla yazıyı oku!

Kaza Şiiri... :)

Kaza Şiiri... :)
Fotoya tıkla yazıyı oku!