Merhaba.
Bu blog benim kişisel motosiklet hikayemi, motosikletle ilgili deneyim ve düşüncelerimi anlatmaktadır.
Profesyonel bir motosiklet sürücüsü değilim, amatörce, kendi bilgim dahilinde kendime bir kişisel motosiklet arşivi hazırlamak amacıyla yola çıktım, sonrasında iş biraz dallanıp budaklandı. Ben deneyim kazandıkça blogda paylaşım ve yazılar çoğaldı.
Motosiklet insana büyük zevk veren bir taşıt, üstelik büyük şehirlerin trafik kaosuna da bireysel anlamda harika bir çözüm sunuyor. Ama aynı zamanda oldukça riskli de bir taşıt. Motosiklete her sürücü kendi kişisel risklerini ve sorumluluklarını alarak binmek durumunda. Bu sebeple benim burada anlattıklarım tamamen benim kişisel deneyimlerim olup tavsiye ve teşvik niteliği taşımamaktadır. Okurlarının bloğu bu bilinçle okuduğu ön kabulüyle yazıp çiziyorum ve sizin motosikletle yapacaklarınız sizi bağlıyor, tıpkı benimkilerin de beni bağladığı gibi. Blog sizin yapacaklarınızla ilgili sorumluluk kabul etmez, zira burası bir motosiklete başlangıç ya da eğitim mecrası değildir.
Motosiklete başlamak isteyenler için sanılandan çok eğitim merkezi var memlekette, eğitimsiz sürmeyin derim. Çok şey fark ediyor çünkü.

Yolunuz hep açık olsun.
Nice yollara.

Ç.Ö.


5 Mart 2012 Pazartesi

YAMAHA YBR125esd 5000 km Test SürüşüNOT: Yamaha ne yazık ki bu güzel test yazılarının linklerini sitesinden kaldırmış.    Habire YBR diye diye kafa ütülüyor muyum bilmiyorum ama ileriye dönük hala kafamda olduğu ve makyajlanmış haliye daha da çok hoşuma gittiği için, eski dostumla ilgili bulabildiğim verileri paylaşmadan edemiyorum buradan. Aslında bir şekilde bu bloğa ulaşıp da, motosiklete yeni başlayacaklar ya da kafasında bu motorla ilgili soru işaretleri olanlar da, bu bilgilerden faydalanırsa ne güzel olur diye de düşündüğümden paylaşmak istiyorum.

    Gelelim mevzumuza. Yamaha Türkiye'nin sitesinde dolaşırken gözüme ilişen ve devamını merakla beklediğim YBR125 ESD için yapılmış test yazı dizisi tamamlandı. Motoron Dergisi'nden Ahmet Köseoğlu, 5000 km'lik bir test gerçekleştirmiş YBR ile ve Yamaha Türkiye de bunu bir yazı dizisi halinde sitesinde yayınlamış. Ben emeğe ve yapılan bu hizmete saygı duyarak, kopyalayıp buraya yapıştırmak istemediğim için, aşağıya bölümler halinde yayınlanan bu güzel testin yazı dizisi linklerini Yamaha sitesindeki sırasıyla koyuyorum. Bu motosikletle ilgilenenlerin işine yarar umarım. Ahmet Köseoğlu'na da yaptığı bu faydalı test sürüşü ve dizi yazısı için teşekkür ediyorum.


Keyifli okumalar.Yamaha YBR125 ESD ile 5000 km.lik Test Sürüşü:

0 - 1000 km.

1000 - 2000 km.

2000 - 3000 km.

3000 - 4000 km.

4000 - 5000 km.


MERAKLISINA EKSTRA:

YBR125 ile ilgili Altın Elbiseli Adam namlı Barkın Bayoğlu'nun yaptığı 2008 ve 2011 modellere ait test videoları da aşağıdaki linklerde:

2008:
http://www.youtube.com/watch?v=2EdnsNhFKOE&feature=related

2011:
http://www.youtube.com/watch?v=03Se7rVjK1A

Bir de şu var yine uzun dönemli bir test:
https://motosikletliyasam.wordpress.com/2011/05/30/uzun-donem-yamaha-ybr-125-esd-kullanim-izlenimleri/


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginize teşekkürler!

NEDEN SÜRÜŞ EĞİTİMİ ALMALIYIZ ?!

NEDEN SÜRÜŞ EĞİTİMİ ALMALIYIZ ?!
Fotoya tıkla yazıyı oku!

125cc ile Dünya Turu (Around the world by 125cc)

125cc ile Dünya Turu (Around the world by 125cc)
Fotoya tıkla yazıyı oku!

Kaza Şiiri... :)

Kaza Şiiri... :)
Fotoya tıkla yazıyı oku!