Merhaba.
Bu blog benim kişisel motosiklet hikayemi, motosikletle ilgili deneyim ve düşüncelerimi anlatmaktadır.
Profesyonel bir motosiklet sürücüsü değilim, amatörce, kendi bilgim dahilinde kendime bir kişisel motosiklet arşivi hazırlamak amacıyla yola çıktım, sonrasında iş biraz dallanıp budaklandı. Ben deneyim kazandıkça blogda paylaşım ve yazılar çoğaldı.
Motosiklet insana büyük zevk veren bir taşıt, üstelik büyük şehirlerin trafik kaosuna da bireysel anlamda harika bir çözüm sunuyor. Ama aynı zamanda oldukça riskli de bir taşıt. Motosiklete her sürücü kendi kişisel risklerini ve sorumluluklarını alarak binmek durumunda. Bu sebeple benim burada anlattıklarım tamamen benim kişisel deneyimlerim olup tavsiye ve teşvik niteliği taşımamaktadır. Okurlarının bloğu bu bilinçle okuduğu ön kabulüyle yazıp çiziyorum ve sizin motosikletle yapacaklarınız sizi bağlıyor, tıpkı benimkilerin de beni bağladığı gibi. Blog sizin yapacaklarınızla ilgili sorumluluk kabul etmez, zira burası bir motosiklete başlangıç ya da eğitim mecrası değildir.
Motosiklete başlamak isteyenler için sanılandan çok eğitim merkezi var memlekette, eğitimsiz sürmeyin derim. Çok şey fark ediyor çünkü.

Yolunuz hep açık olsun.
Nice yollara.

Ç.Ö.


7 Eylül 2012 Cuma

Güle Güle Çöl Kaplanı


GÜLE GÜLE KEMAL ABİ !


    Haberi az önce internette gördüm, gözlerime inanamadım ama haber doğruymuş, Kemal Merkit TransAnatolia Rallisinde hayatını kaybetmiş. Kemal Merkit defalarca Dakar Rallisine motosiklet kategorisinde katılarak Türkiye adına önemli başarılara imza atmıştı. Bana göre gençlere örnek olabilecek bir sporcu ve kişilikti. Bu ülkenin yüz akı insanlarından biriydi, bu ülkede yaşama sebeplerimizden biriydi adeta. Gerçekten çok üzüldüm. Mekanın cennet olsun Çöl Kaplanı, güle güle Kemal Abi...Haberin linki: http://www.hurriyet.com.tr/spor/motorsporlari/21402594.asp?top=1

http://www.htspor.com/motor_sporlari/haber/774416-kemal-merkiti-kaybettik

Wikipedia Kemal Merkit: http://tr.wikipedia.org/wiki/Kemal_Merkit


Dakar'da Kemal Merkit


        "Dakar'a katılanlara kimse birinci oldun mu diye sormaz, bitirdin mi diye sorar." Kemal Merkit

                 6 Kez Dakar'ı bitirme başarısı göstermiş bir adamdı aramızdan ayrılan Kemal Merkit...
                            Ve servissiz yarışanlar kategorisinde birinci olma başarısını göstermişti.                                             

CNNTürkTV'nin anısına hazırladığı kısa video: http://video.cnnturk.com/2012/spor/9/7/kemal-merkitin-anisinaFotoğraflar (sahiplerinin affına sığınarak) internet ortamından alıntıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginize teşekkürler!

NEDEN SÜRÜŞ EĞİTİMİ ALMALIYIZ ?!

NEDEN SÜRÜŞ EĞİTİMİ ALMALIYIZ ?!
Fotoya tıkla yazıyı oku!

125cc ile Dünya Turu (Around the world by 125cc)

125cc ile Dünya Turu (Around the world by 125cc)
Fotoya tıkla yazıyı oku!

Kaza Şiiri... :)

Kaza Şiiri... :)
Fotoya tıkla yazıyı oku!