Merhaba.
Bu blog benim kişisel motosiklet hikayemi, motosikletle ilgili deneyim ve düşüncelerimi anlatmaktadır.
Profesyonel bir motosiklet sürücüsü değilim, amatörce, kendi bilgim dahilinde kendime bir kişisel motosiklet arşivi hazırlamak amacıyla yola çıktım, sonrasında iş biraz dallanıp budaklandı. Ben deneyim kazandıkça blogda paylaşım ve yazılar çoğaldı.
Motosiklet insana büyük zevk veren bir taşıt, üstelik büyük şehirlerin trafik kaosuna da bireysel anlamda harika bir çözüm sunuyor. Ama aynı zamanda oldukça riskli de bir taşıt. Motosiklete her sürücü kendi kişisel risklerini ve sorumluluklarını alarak binmek durumunda. Bu sebeple benim burada anlattıklarım tamamen benim kişisel deneyimlerim olup tavsiye ve teşvik niteliği taşımamaktadır. Okurlarının bloğu bu bilinçle okuduğu ön kabulüyle yazıp çiziyorum ve sizin motosikletle yapacaklarınız sizi bağlıyor, tıpkı benimkilerin de beni bağladığı gibi. Blog sizin yapacaklarınızla ilgili sorumluluk kabul etmez, zira burası bir motosiklete başlangıç ya da eğitim mecrası değildir.
Motosiklete başlamak isteyenler için sanılandan çok eğitim merkezi var memlekette, eğitimsiz sürmeyin derim. Çok şey fark ediyor çünkü.

Yolunuz hep açık olsun.
Nice yollara.

Ç.Ö.


25 Temmuz 2017 Salı

Altın Elbiseli Adam'ı kaybettik. Midemde bir taş.

*


   Çok üzgünüm, midemde koca bir taşla oturuyorum.

   Bu sabah yataktan kalkıp eşimden aldım haberi, önce uyku sersemi inanamadım, ilk cümlem "Motosiklet sürerken mi?" oldu. Evet motosiklet sürerken ama başka birisinin yüzünden kaza yapmış. İnternette detaylar mevcut yazmayacağım. Kendisi hakıkında uzun zaman önce blogda yazmıştım. Motosikleti ciddi anlamda sevdiren, pek çok şey öğrendiğimiz, bırakın motosikleti genel kültür olarak da hepimize katkısı olmuş dolu ve donanımlı bir adamdı, bu memlekete alanında ciddi katkılar sunmuş bir adamdı.
   Her ölüm erken ölümdür derler ama Barkın çok şaşırtarak ayrıldı gerçekten. Çok üzgünüm, sabahtan beri midemde bir taşla oturuyorum. Uzun zamandır motosikleti bir hobi aracından çok sadece işe gitmemi kolaylaştıran bir ulaşım aracı olarak görmeye başlamıştım, eski tadı vermez olmuştu, şimdi sağlam bir yumruk daha yedim bu haberle. Barkın motosikleti bırakmamızı istemezdi ve sevdiği, tutkusu olan işi yaparken gitti.

Ne söylesek boş...

Ailesine ve sevenlerine sabırlar dilerim...

*


Zamanında yazdığım yazı aşağıda.
Altın Elbiseli Adam

*


Gerçekten çok üzgünüm.

İçimde bir boşluk...

Motosiklet sürmek artık daha da keyifsiz olacak, ama dediğim gibi Barkın bırakmamızı istemezdi, yaşadıkça sürmeye devam...

Güle güle Babuş .

*
(Altın Elbiseli Adam'ın 26 Temmuz 2017 günü sonsuza yaptığı sürüşünde cenaze törenine binlerce motosikletçi katıldı, muazzam bir kalabalık vardı, bu sürüşte ben de ona eşlik edenler arasındaydım ve gözlerimin dolmasına engel olamadım.)Bildiğiniz ve sevdiğiniz yoldan ayrılmayın.

Nice yollara.*Fotolar internet ortamından alınmıştır, sahiplerinin affına sığınarak kullanıyorum.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İlginize teşekkürler!

NEDEN SÜRÜŞ EĞİTİMİ ALMALIYIZ ?!

NEDEN SÜRÜŞ EĞİTİMİ ALMALIYIZ ?!
Fotoya tıkla yazıyı oku!

125cc ile Dünya Turu (Around the world by 125cc)

125cc ile Dünya Turu (Around the world by 125cc)
Fotoya tıkla yazıyı oku!

Kaza Şiiri... :)

Kaza Şiiri... :)
Fotoya tıkla yazıyı oku!